Proje Çizimleri

Asansör mekanik uygulama projesi
nedir?

Asansör mekanik uygulama projesine asansör makine uygulama projesi de denir. Hidrolik asansör mekanik uygulama projesi ve elektrikli asansör mekanik uygulama projesi gibi çeşitleri vardır.  Binaya kurulacak olan ve avan projede asgari koşulları belirlenen asansörün tasarım sonucu imalat ve montaj detay bilgilerinin ve hesaplamalarının yer aldığı projedir. Genel olarak makine uygulama projesi olarak ta tanımlanır. SMM belgeli makine veya mekatronik mühendisi tarafından yapılır ve onaylanır.

Asansör elektrik uygulama projesi nedir?

Asansör elektrik uygulama projesi hidrolik asansör elektrik projesi ve makine motor tahrikli asansör elektrik
projesi gibi kısımları vardır ve binaya kurulacak olan asansörün avan projede belirlenen asgari koşullar dikkate alınarak nasıl yapılacağını detaylı olarak tarif eden açıklama, çizim, teknik özellikler, hesaplar ve diğer tamamlayıcı dokümanlardan oluşan projedir.

Asansör makine avan projesi
nedir?

Asansör makine Avan projesi Binaya kurulacak olan asansörün kullanım amacına göre kapasite, hız,
kumanda ve kullanım şekli gibi temel özelliklerinin belirlenmesi için hazırlanan projedir.

Asansör elektrik avan projesi
nedir?

Asansör elektrik Avan projesi binaya kurulacak olan asansörün kulanım amacına göre kapasite, hız ve
kullanım şekli gibi temel özelliklerinin belirlenmesi için hazırlanan projedir.

Asansör Tasarımı

Asansör tasarımı asansör avan projesinden başlayan ve uygulama projesi ve hesapları ile devam eden bir
serüvendir. Piyasada çoğunlukla asansör tasarım denince kabin planı kabin kesitinden bahsedilmektedir. Asansör firmaları kuyu ölçülerini vererek en uygun ölçülerde kabin kuyu kesitinin tasarımını isterler. Kuyu rölevesi teslim edilirse en uygun ya da müşterinin isteğine göre kabin kuyu kesit tasarımı, avan projesi, uygulama projesi ya da perspektif çizimleri deneyimli bir tasarımcı tarafından yapılabilir.

Asansör Tasarımına nasıl
başlanır?

Kuyu rölevesi alındıktan sonra en uygun asansörün yapılması için uygun mühendislik dizayn çalışmasıdır. Firmaların kuyu ölçülerini Çelersan Asansöre iletmeleri ile uzman personel eşliğinde alınan veriler ile nasıl bir asansörün  yapılabileceği ile ilgili firmaya geri dönüşüm
sağlanmasıdır. Asansör Tasarım Hizmeti için istenilen asansör tipi ve kuyu ölçüleri gereklidir. Ölçülerin doğru alınması Tasarım Hizmeti çalışması için önemlidir. Aksi takdirde çalışma en başından hatalı olur.

 

Whatsapp
0537 502 60 52