Bakım

Çelersan Asansör, asansörlerinizin kullanım sıklığı ve yoğunluğa bağlı olarak haftalık, aylık ve yıllık periyodik bakımlarını yapmaktadır.

Asansörün bakımı; yağlama ve temizlemeyi, kontrolleri, kurtarma çalışmalarını, ayarlama işlemlerini, kullanıma veya yıpranmaya bağlı olarak meydana gelebilen bileşen onarımını veya değişimini kapsamaktadır.

Asansör, bakımı gereken yüzlerce parçadan oluşan son derece karmaşık bir sistemdir. Bakımın bir işlevi, aşırı aşınmayı ve bozulmayı önleyerek sürekli çalışmayı sağlamaktır. Modern asansör sistemleri kadar karmaşık sistemlerde, bakımın daha önemli bir yönü, ekipmanın orijinal olarak tasarlandığı gibi çalışmaya devam etmesini sağlamaktır. Bu, yalnızca doğru ekipman ve aletleri kullanan kalifiye, eğitimli teknisyenler tarafından gerçekleştirilebilir.

Asansör makine dairesi, asansör sisteminin kalbidir. Asansör kaldırma makineleri, motor jeneratör setleri veya katı hal güç kaynağı ve kontrol ekipmanı içerir. Kontrol ekipmanı, aracı her katta hızlandıran, yavaşlatan ve düzleyen toplam çalışma mekanizmasının önemli bir parçasıdır. Rutin bakımın çoğu makine dairesinde gerçekleşir. Bu, motorların, jeneratörlerin, anahtarların, kontakların, frenlerin ve kontrollerin rutin servisini içerir.

Whatsapp
0537 502 60 52